Yazarlarımız
Screenshot_10.png

Ezgi Otmanoğlu 

Kendi hayat keşifinde karşısına çıkan her insanın kendine neden geldiğini anlamaya çalışan bir yolcuyum. Gerçekle aşk arasında kaldığım bir limanda anladım ki aşk hikayelerde değil kalplerde yaşarmış. Bu yüzden gerçek sevenleri hikâyelerini dinledim hep. Yaşadıkları çok ağlattı beni. Bu yüzden onların hikâyelerini yazarken şarkılarını da yazdım. Kısa sözlerle uzunca hikâyeler anlattım. Ben aşkta kaldım, siz de kalın.

IMG_20200718_164839 (1).jpg

Adahi Şahin

Temel eğitimlerini Ankara’da, lisans eğitimini Sakarya’da tamamladıktan sonra, lisansüstü eğitimi için önce Ankara’ya sonra tekrar Sakarya’ya dönerek, mezun olduğu okulda Araştırma Görevlisi olarak İnşaat Mühendisliği bölümünde Ulaştırma Mühendisi olarak çalışmaya başlamış ve yüksek mühendistir. Bir okur olarak başlayan edebiyat, sanat ve felsefe sevgisi, yılların devinimi ile yazı eylemini de kapsamaya başlamıştır. Mesleği gereği akademik çalışmalarına devam etmekle birlikte, sanat ve fikir temalı çevrimiçi bir dergiye danışmanlık yapmaktadır

WhatsApp Image 2020-03-03 at 3.39.03 PM.

Şaziye Bilir Aydın

1966 yılında Artvin'in Oba köyünde doğdu. Annesi, babası ve iki kız kardeşiyle birlikte Ankara'ya geldi. 1987 yılında  memuriyete başladı.  1991 yılında evlendi ve 1993 yılında bir erkek çocuk sahibi oldu. Olmayı, ölmekten ayıran o iki nokta üzerinde yaşıyor.

Müjde_Dural_Fotğraf.jpg

Müjde Dural

Yazmaya senaryoyla başladım. 90’lı yıllardı. Şimdiki gibi yerli dizi bolluğu yoktu. Belki komik gelecek
ama seyretmek istediğim diziyi kendim yazmaya karar verdim. O günden beri yazan, bazen yazdıklarını
çizgi roman gibi resme döken, daha iyi yazmak için öğrenciliği hiç bitmeyen kedici teyzeyim.

Screenshot_20200303-140553_Gallery.jpg

Nuray Temizer

Şu tarihte doğdum. Şu okullarda okudum... diye başlayacağımı düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Ben gezmeyi, eğlenmeyi, dans etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve çektirmeyi seven; her yeri görmek, ânı yakalamak adına oradan oraya koşan, her şeyi sevgiyle kucaklayıp, heyecanı kendisi yaratarak mutlu olan bir karakterim. Sizlere kocaman sevgilerimi gönderiyorum...

WhatsApp Image 2020-04-17 at 12.02.47 PM

Ender Coşkun

1969 yılında doğdum. Okula başlamadan okumayı ve yazmayı, bir süre sonra da silmeyi öğrendim. İlk şiirimi yazdığım günü hatırlamıyorum ama ikinci bir şiirim hiç olmadı, tamamı o ilkin devamıydı. Kısa görünse de bitmeyen şiirler yazdım. Şiir kitabı derken roman yazılmasına karar verildi, belki biter diye. Kıymetli üstadım Ezgi Otmanoğlu’na devam kitabında kalemime, şiirlerime ve Nadir’e yer verdiği için teşekkürler.

Screenshot_20200303-142330_Gallery.jpg

Bahar Güler

1986 Tokat doğumlu. Kendini bildiği yaştan bu ana kadar en çok önem verdiği iki şey için yaşamaya devam ediyor: çocuklar ve kitaplar.

Semih_Doğan.jpg

Semih Doğan

Biyolojik olarak 1989’da Bursa’da doğdu. Kayda gelmez bir çocukluk döneminden sonra abisinin hediye ettiği kitapla zihnî doğumu 1999’da gerçekleşti. Yaşamın kıyısından kitapların derinliğine uzanan yılların ardından, sevgiyi ilk kez tanıdığı için 2010’da bu defa ruhen doğduğunu hissetti. Köşe yazarlığı, televizyon programı, tarih öğretmenliği ve editörlük yaptı. Hâlen Bursa’da eşi, ikizleri ve kitaplarıyla birlikte yaşamaya devam ediyor. Bir de yazmaya…

WhatsApp Image 2020-05-11 at 10.50.43 PM

Hafize Şentürk Sualp

1971 yılında Zonguldak'ta doğdu. Gazi Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu. Bugüne kadar sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yayınlanan " İmza: Karın ", "İmza: Ben ve" Bir Arkadaşın Başına Gelmiş" isimli  3 kitapta yer aldı. "BenDenİZ" yazarın ilk kişisel kitabıdır.  Ankara'da yaşıyor. Evli ve bir çocuk annesidir. Çok uluslu bir firmada 21 yıldır bağımsız dağıtıcı olarak faaliyet göstermektedir.

WhatsApp Image 2020-08-19 at 2.34.50 PM.

Naziye Zorba

1964’te Şavşat’ta doğdu. İki çocuk; biri ikiz, üç torunu var. Farklı şehirlerde yaşayan çocuklarının ve torunlarının yanında olabilmek için Ankara-Bursa otoyolunda yaşıyor.

IMG_8572.JPG

Ömer Faruk Tabar

Kadim şehrin, taştan bir evinde, koca yürekli bir taş yontucusunun sevgi dolu ellerinde merhaba dedim dünyaya. Çocuktum. Rengarenk taş yontularından ellerim kadar küçük, hayallerim kadar büyük mozaikler yapardım. Gördüklerime değil, görmek istediklerime dair. Yaş aldıkça, mozaiklerim kalemimden dökülmeye başladı satırlarıma. Bir çocuğu çizmeye çalıştım kelimelerle; gözlerinde, kulaklarında, kalbinde ve aklında öyküler olan. Bir çocuğum daha doğdu bu kitabın sayfalarında.

Selin Yalçın.png

Selin Yalçın

Kendimi tanıtmam gerekiyor burada ama şu an ne yaşım, ne okuduğum okul ve henüz vazgeçtiğim mesleğim, ne memleketim, ne de ismim (şu an bana ‘Çelin’ ya da dijital varlığımın etiketi olan ‘Kurtlu Fasulye’ diyen insan sayısı Selin diyenden çok) beni tarif etmiyor. Bundan sonra ne olacağımı, ne yapacağımı da inanın şu an bilmiyorum. Yeni bir hayata başlamakta olan sıfatsız bir yolcuyum desem isabetli olur ya da en güzeli HİÇ. Nasreddin Hoca’nın hikayesindeki gibi, oyum işte ben. HİÇ’im, hiç kimseyim.

DSC_1367 (1).JPG

Recep Durmuş

1962’de Bandırma’da doğdu. İlkokul 3. sınıfa kadar sıradan bir okulda okuyup, sıradan bir hayat sürdü. Sekiz yaşındayken gözlerini kaybetti. O günden beri sıradışı bir hayat yaşayıp, gönül gözüyle görmeye devam ediyor.

  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter
  • Facebook
sapiens logo yayınları ile beyaz.png
düşünmek savaşmaktır...